Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Další informace. Informace o ochraně osobních údajů najdete zde. Souhlasím

Zimní plachta na bazén

Zimní plachta na bazén z pevné plachtoviny, které dobře odolává mrazům a nepříznivým povětrnostním vlivům. Zimní plachta na bazén je dodávána ve tvarech kruh, ovál obdélník. Pokud máte bazén jiného tvaru, nebo rozměru, pak zvolte zimní plachtu na míru pro různé tvary a rozměry bazénů.

Zimní plachty na bazény expedujeme do 5 pracovních dní.

Všechny zimní plachty


Krycí zimní plachta položená na bazénu zamezí napadání nečistot do bazénu.

Díky tomu nebude voda, která zůstane po zazimování, znečištěná a bude na jaře lehce použitelná. Dalším důvodem, proč použít zazimovací plachtu na bazén, je ochrana povrchu bazénu před mrazem. Každý, kdo již čistil bazén po zimě, ví, že tato činnost není nijak příjemná. Zazimovací plachta usnadní práci i v tomto případě. Povrch bazénu zůstane pod zimní plachtou čistý a nedá žádnou velkou práci na jaře bazén zprovoznit.

Zazimovací plachta se pokládá tak, aby ležela na hladině vody po odpuštění bazénu po zazimování.

Při výběru zimní plachty je potřeba dbát na to, aby měla plachta větší rozměr než samotný bazén. Uvědomte si, že pokud má plachta ležet na snížené hladině vody, pak je potřeba tento rozdíl /výšku / připočítat k rozměru zimní plachty, a to na každé straně bazénu. Dále je potřebná rezerva na ochozu bazénu, kde budete plachtu uchycovat. Vše samozřejmě záleží na místních podmínkách a členitosti terénu kolem bazénu.

Osazení zazimovací plachty na bazén je jednoduché.

Rozprostřete krycí plachtu na bazén tak, aby ležela na hladině vody a ukotvěte ji na ochozu bazénu pomocí lanka a napínáku, které jsou součástí dodávky každé zazimovací plachty na bazén. Bazén je připraven na zimní sezónu. Se zazimovací plachtou v zimě nemanipulujte. Pokud bude větší mráz, plachta bude zkřehlá a může dojít k jejímu poškození.

Na jaře odčerpejte vodu a nečistoty z plachty pomocí ponorného čerpadla. Zimní plachtu opláchněte a nechejte proschnout na sluníčku.

Nenašli jste rozměr zimní plachty, který potřebujete?

Zkuste zimní plachty na míru, nebo nám napište na info@solarniplachta.cz, nebo přímo zavolejte na .

Rádi Vám poradíme s výběrem solární plachty pro Váš bazén.

Nahoru