Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Další informace Souhlasím

Solární plachty na míru - plachty pro libovolný tvar bazénu

Dodáváme solární plachty na míru pro požadovaný rozměr bazénu. Solární plachty na míru dodáváme v modré barvě, při tloušťce materiálu 180, 360, 400 a 500 mikronů. V černé barvě v tloušťkách 200 a 360 mikronů.Solární plachta na bazén zamezuje ochlazování vody a díky solárnímu efektu dokáže ohřát vodu pomocí slunce až o 3°C za den. Pomocí solární plachty lze rapidně snížit i náklady na vytápění bazénu a bazénovou chemii.

Naviják na solární plachtu

Nejprodávanější solární plachty na míru

Všechny solární plachty na míru

Přichytka pro solární plachtu
Příchytka pro solární plachty
  157 Kč
Skladem

Vyberte tvar solární plachty


Podívejte se, jak jednoduše zastřihnout solární plachtu na bazén:

Hudba: New Life by Fireproof_Babies  

Životnost solární plachty na bazén

Jedním z hlavních faktorů je tloušťka materiálu ze kterého je solární plachta vyrobená

  • Při tloušťce plachty 180 mikronů se jedná o plachtu lehkou s životností  do 2 let
  • Při tloušťce plachty 200 mikronů se jedná o plachtu lehkou s životností  2 až 3 roky
  • Při tloušťce plachty 360 mikronů se jedná o plachtu střední s životností 3 až čtyři roky
  • Při tloušťce plachty 360 mikronů svařené ultrazvukem je životnost 5 až 7 let
  • Při tloušťce plachty 400 mikronů se jedná o plachtu těžkou s životností 7 až 10 let
  • Při tloušťce plachty 500 mikronů se jedná o plachtu těžkou s životností až 12 let

Vše záleží na způsobu použití a uskladnění solární plachty. Informace o použití solární plachty najdete v návodu na solární plachty.

Černá - modrá solární plachta - v čem je rozdíl

Rozdíl mezi černou a modrou solární plachtou na bazén je v ziskovosti tepla za slunečného svitu. Černá barva plachty více přitahuje paprsky a rychleji ohřeje vodu v bazénu.Rozdíl v tepelně izolačních vlastnostech mezi černou a modrou plachtou není žádný.Černá solární plachta má kratší životnost z důvodu většího namáhání teplem. Zkrácení životnosti černé plachty je přibližně o 20%. Vše záleží taky na výše popsaných faktorech. Černá solární plachta je vyráběna ve dvou tloušťkách – 200 a 360 mikronů.

Solární plachty na míru

dodáváme z LPDE bublinkové fólie o tloušťce materiálu 180 – 500 mikronů / 0,18 – 0,5 mm /. Solární plachty o tloušťce 180 – 200 mikronů patří do kategorie lehkých plachet na bazén. Jsou vhodné na volné položení na vodní hladinu. Tento typ plachet na bazén nedoporučujeme používat společně s navijákem pro solární plachty. Jejich tloušťka není dimenzována pro těsné navinutí na tyč navijáku. Při ohřátí plachty slunečnými paprsky může dojít k nadměrnému praskání bublinek na plachtě.

Pro použití solární plachty s navijákem doporučujeme

solární plachtu o tloušťce 360, 400 a 500 mikronů. Tyto plachty díky své konstrukční tloušťce bez problémů odolávají tlakům při navíjení na naviják. U těchto plachet není nijak limitován rozměr bazénu. Jediným omezením je typová šířka solární plachty 6 m. Délku je možné zvolit libovolně podle potřeby a délky bazénu.

Tvar solární plachty na bazén

Horkovzdušně svařované solární plachty 180, 200 a 360 mikronů lze zastřihnout na tvar bazénu přímo ve výrobě. Pokud budete požadovat zastříhnutí plachty na bazén nepravidelného tvaru, pak je potřeba zaslat při objednání i nákres bazénu. U pravidelného oválu, pak postačuje do objednávky napsat, že se jedná o oválnou plachtu. V případě nerovností po obvodu bazénu doporučujeme stříhat solární plachtu přímo na bazénu.

Ultrazvukově svřené solární plachty 360, 400 a 500 mikronů

jsou vždy dodávány jako obdélník, nebo čtverec. Z důvodu větší tuhosti plachty je nutné ji stříhat ji přímo na bazénu. Plachtu položte bublinkami na vodní hladinu a nechte ji nahřát. Pak označte přesný tvar bazénu u vodní hladiny a stříhejte ve dvou krocích. Nejdříve ponechte plachtu o několik centimetrů větší a pak ji zastříhněte přesně na rozměr.

E-shop s kompletním sortimentem bazénového příslušenství a bazénové chemie - www.bazenyprodej.cz

Nahoru