Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Další informace. Informace o ochraně osobních údajů najdete zde. Souhlasím

Solární plachty na míru - plachty pro libovolný tvar bazénu

Dodáváme solární plachty na míru pro požadovaný rozměr bazénu. Solární plachty na míru dodáváme v modré barvě, při tloušťce materiálu 180, 360, 400 a 500 mikronů. V černé barvě v tloušťkách 200 a 360 mikronů.Solární plachta na bazén zamezuje ochlazování vody a díky solárnímu efektu dokáže ohřát vodu pomocí slunce až o 3°C za den. Pomocí solární plachty lze rapidně snížit i náklady na vytápění bazénu a bazénovou chemii.

Naviják na solární plachtu

Nejprodávanější solární plachty na míru

Všechny solární plachty na míru

-15%
Solární plachta obdélník 500 mic modrá na míru
Solární plachta obdélník 500 mic modrá na míru
320 Kč 272 Kč
Odeslání cca 2 dny
Přichytka pro solární plachtu
Příchytka pro solární plachty
  162 Kč
Ihned k odeslání

Vyberte tvar solární plachty


Podívejte se, jak jednoduše zastřihnout solární plachtu na bazén:

Hudba: New Life by Fireproof_Babies  

Životnost solární plachty na bazén

Jedním z hlavních faktorů je tloušťka materiálu ze kterého je solární plachta vyrobená

  • Při tloušťce plachty 180 mikronů se jedná o plachtu lehkou s životností  do 2 let
  • Při tloušťce plachty 200 mikronů se jedná o plachtu lehkou s životností  2 až 3 roky
  • Při tloušťce plachty 360 mikronů se jedná o plachtu střední s životností 3 až čtyři roky
  • Při tloušťce plachty 360 mikronů svařené ultrazvukem je životnost 5 až 7 let
  • Při tloušťce plachty 400 mikronů se jedná o plachtu těžkou s životností 7 až 10 let
  • Při tloušťce plachty 500 mikronů se jedná o plachtu těžkou s životností až 12 let

Vše záleží na způsobu použití a uskladnění solární plachty. Informace o použití solární plachty najdete v návodu na solární plachty.

Černá - modrá solární plachta - v čem je rozdíl

Rozdíl mezi černou a modrou solární plachtou na bazén je v ziskovosti tepla za slunečného svitu. Černá barva plachty více přitahuje paprsky a rychleji ohřeje vodu v bazénu.Rozdíl v tepelně izolačních vlastnostech mezi černou a modrou plachtou není žádný.Černá solární plachta má kratší životnost z důvodu většího namáhání teplem. Zkrácení životnosti černé plachty je přibližně o 20%. Vše záleží taky na výše popsaných faktorech. Černá solární plachta je vyráběna ve dvou tloušťkách – 200 a 360 mikronů.

Solární plachty na míru

dodáváme z LPDE bublinkové fólie o tloušťce materiálu 180 – 500 mikronů / 0,18 – 0,5 mm /. Solární plachty o tloušťce 180 – 200 mikronů patří do kategorie lehkých plachet na bazén. Jsou vhodné na volné položení na vodní hladinu. Tento typ plachet na bazén nedoporučujeme používat společně s navijákem pro solární plachty. Jejich tloušťka není dimenzována pro těsné navinutí na tyč navijáku. Při ohřátí plachty slunečnými paprsky může dojít k nadměrnému praskání bublinek na plachtě.

Pro použití solární plachty s navijákem doporučujeme

solární plachtu o tloušťce 360, 400 a 500 mikronů. Tyto plachty díky své konstrukční tloušťce bez problémů odolávají tlakům při navíjení na naviják. U těchto plachet není nijak limitován rozměr bazénu. Jediným omezením je typová šířka solární plachty 6 m. Délku je možné zvolit libovolně podle potřeby a délky bazénu.

Tvar solární plachty na bazén

Horkovzdušně svařované solární plachty 180, 200 a 360 mikronů lze zastřihnout na tvar bazénu přímo ve výrobě. Pokud budete požadovat zastříhnutí plachty na bazén nepravidelného tvaru, pak je potřeba zaslat při objednání i nákres bazénu. U pravidelného oválu, pak postačuje do objednávky napsat, že se jedná o oválnou plachtu. V případě nerovností po obvodu bazénu doporučujeme stříhat solární plachtu přímo na bazénu.

Ultrazvukově svřené solární plachty 360, 400 a 500 mikronů

jsou vždy dodávány jako obdélník, nebo čtverec. Z důvodu větší tuhosti plachty je nutné ji stříhat ji přímo na bazénu. Plachtu položte bublinkami na vodní hladinu a nechte ji nahřát. Pak označte přesný tvar bazénu u vodní hladiny a stříhejte ve dvou krocích. Nejdříve ponechte plachtu o několik centimetrů větší a pak ji zastříhněte přesně na rozměr.

E-shop s kompletním sortimentem bazénového příslušenství a bazénové chemie - www.bazenyprodej.cz

Nahoru